DYNABOOK PA5352E-1AC3 Power AC Adapter 20V 3.25A 65W TOSHIBA20V3.25A65W-Type-C
Qty.
  • Item Name:NewTOSHIBA20V3.25A65W-Type-C
  • InPut:100-240V~1.5A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 20V
  • Adapter Output Current: 3.25A
  • Adapter Power: 65W
  • Adapter Tip Mote: Type C
  • Package:
    1 x TOSHIBA20V3.25A65W-Type-C Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [DYNABOOK PA5352E-1AC3 Power AC A]
    • 9444 Units in Stock
    DYNABOOK PA5352E-1AC3 Power AC Adapter 20V 3.25A 65W TOSHIBA20V3.25A65W-Type-C Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the DYNABOOK PA5352E-1AC3 Power AC Adapter 20V 3.25A 65W TOSHIBA20V3.25A65W-Type-C adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the DYNABOOK PA5352E-1AC3 Power AC Adapter 20V 3.25A 65W TOSHIBA20V3.25A65W-Type-C AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.