DVE DSA-36W-12 Power AC Adapter 12V 3A 36W DVE12V3A36W-5.5x2.1mm
Qty.
  • Item Name:NewDVE12V3A36W-5.5x2.1mm
  • InPut:100-240V 50-60Hz,1.0A
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 3A
  • Adapter Power: 36W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.1mm
  • Package:
    1 x DVE12V3A36W-5.5x2.1mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
    • Model:
      [DVE DSA-36W-12 Power AC Adapter ]
    • 9444 Units in Stock
    DVE DSA-36W-12 Power AC Adapter 12V 3A 36W DVE12V3A36W-5.5x2.1mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the DVE DSA-36W-12 Power AC Adapter 12V 3A 36W DVE12V3A36W-5.5x2.1mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the DVE DSA-36W-12 Power AC Adapter 12V 3A 36W DVE12V3A36W-5.5x2.1mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.