DVE 5V 3A AC/DC Adapter DVE5V3A15W-4.0x1.8mm-EU
Qty.
  • Item Name:NewDVE5V3A15W-4.0x1.8mm-EU
  • Adapter Output Voltage: 5V
  • Adapter Output Current: 3A
  • Adapter Power: 15W
  • Adapter Tip Note: 4.0x1.8mm
  • Weight( Adapter only ) :150g
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x DVE5V3A15W-4.0x1.8mm-EU Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    DSA-20P-05 EU 050150 AC Adapter,
    • Model:
      [DVE 5V 3A AC/DC Adapter DVE5V3A]
    • 9444 Units in Stock
    DVE 5V 3A AC/DC Adapter DVE5V3A15W-4.0x1.8mm-EU Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the DVE 5V 3A AC/DC Adapter DVE5V3A15W-4.0x1.8mm-EU adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the DVE 5V 3A AC/DC Adapter DVE5V3A15W-4.0x1.8mm-EU AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.