DJI 13.05V 6.1A AC/DC Adapter DJI13.05V6A78W-Car
Qty.
  • Item Name:NewDJI13.05V6A78W-Car
  • Adapter Output Voltage: 13.05V
  • Adapter Output Current: 6.1A
  • Adapter Power: 78W
  • Adapter Tip Note: 10pin
  • Note:DJI Mavic Car Charger
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x DJI13.05V6A78W-Car Laptop AC Adapter
    Compatible Part Numbers:
    C3S80 AC Adapter,
    • Model:
      [DJI 13.05V 6.1A AC/DC Adapter D]
    • 9444 Units in Stock
    DJI 13.05V 6.1A AC/DC Adapter DJI13.05V6A78W-Car Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the DJI 13.05V 6.1A AC/DC Adapter DJI13.05V6A78W-Car adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the DJI 13.05V 6.1A AC/DC Adapter DJI13.05V6A78W-Car AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.