DJI 13.05V 3.83A AC/DC Adapter DJI13.05V3.83A50W-10PIN
Qty.
  • Item Name:NewDJI13.05V3.83A50W-10PIN
  • Adapter Output Voltage: 13.05V
  • Adapter Output Current: 3.83A
  • Adapter Power: 50W
  • Adapter Tip Note: 10pin
  • Note:Output 13.05V 3.83A 50W, 5.0v 2.0A USB, 10 Pin adapter
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x DJI13.05V3.83A50W-10PIN Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    F1C50 AC Adapter,
    • Model:
      [DJI 13.05V 3.83A AC/DC Adapter ]
    • 9444 Units in Stock
    DJI 13.05V 3.83A AC/DC Adapter DJI13.05V3.83A50W-10PIN Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the DJI 13.05V 3.83A AC/DC Adapter DJI13.05V3.83A50W-10PIN adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the DJI 13.05V 3.83A AC/DC Adapter DJI13.05V3.83A50W-10PIN AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.