DELTA EADP-96GB A Power AC Adapter 12V 8A 96W DELTA12V8A96W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewDELTA12V8A96W-5.5x2.5mm
  • InPut:100-240V~1.7A 50/60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 8A
  • Adapter Power: 96W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :385g
  • Dimension( L x W x H ):155.32 x 70 x 37mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x DELTA12V8A96W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [DELTA EADP-96GB A Power AC Adapt]
    • 9444 Units in Stock
    DELTA EADP-96GB A Power AC Adapter 12V 8A 96W DELTA12V8A96W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the DELTA EADP-96GB A Power AC Adapter 12V 8A 96W DELTA12V8A96W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the DELTA EADP-96GB A Power AC Adapter 12V 8A 96W DELTA12V8A96W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.