DELTA DPS-150NB-A Power AC Adapter 12V 12.5A 150W DELTA12V12.5A150W-LNRP-4PIN
Qty.
  • Item Name:NewDELTA12V12.5A150W-LNRP-4PIN
  • InPut:100-240V,2A,50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 12.5A
  • Adapter Power: 150W
  • Adapter Plug Size: 4Pinmm
  • Adapter Tip Mote: left - right
  • Weight( Adapter only ) :755g
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:left - right
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x DELTA12V12.5A150W-LNRP-4PIN Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
    • Model:
      [DELTA DPS-150NB-A Power AC Adapt]
    • 9444 Units in Stock
    DELTA DPS-150NB-A Power AC Adapter 12V 12.5A 150W DELTA12V12.5A150W-LNRP-4PIN Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the DELTA DPS-150NB-A Power AC Adapter 12V 12.5A 150W DELTA12V12.5A150W-LNRP-4PIN adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the DELTA DPS-150NB-A Power AC Adapter 12V 12.5A 150W DELTA12V12.5A150W-LNRP-4PIN AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.