DELTA DPS-120AB-5 Power AC Adapter 48V 2.5A 120W DELTA48V2.5A120W-5.5x1.7mm
Qty.
  • Item Name:NewDELTA48V2.5A120W-5.5x1.7mm
  • InPut:100-240V~2A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 48V
  • Adapter Output Current: 2.5A
  • Adapter Power: 120W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 1.7mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x DELTA48V2.5A120W-5.5x1.7mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
    Compatible Part Numbers:
    DPS-120AB-5 AC Adapter, PN 101700978 AC Adapter,
    • Model:
      [DELTA DPS-120AB-5 Power AC Adapt]
    • 9444 Units in Stock
    DELTA DPS-120AB-5 Power AC Adapter 48V 2.5A 120W DELTA48V2.5A120W-5.5x1.7mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the DELTA DPS-120AB-5 Power AC Adapter 48V 2.5A 120W DELTA48V2.5A120W-5.5x1.7mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the DELTA DPS-120AB-5 Power AC Adapter 48V 2.5A 120W DELTA48V2.5A120W-5.5x1.7mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.