DELTA ADP-90WH B Power AC Adapter 19V 4.74A 90W DELTA19V4.74A90W-6.5x4.4mm
Qty.
  • Item Name:NewDELTA19V4.74A90W-6.5x4.4mm
  • InPut:100-240V 1.5A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 4.74A
  • Adapter Power: 90W
  • Adapter Plug Size: 6.5 x 4.4mm
  • Weight( Adapter only ) :320g
  • Dimension( L x W x H ):126.650 x 51.80 x 30.90mm
  • Package:
    1 x DELTA19V4.74A90W-6.5x4.4mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [DELTA ADP-90WH B Power AC Adapte]
    • 9444 Units in Stock
    DELTA ADP-90WH B Power AC Adapter 19V 4.74A 90W DELTA19V4.74A90W-6.5x4.4mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the DELTA ADP-90WH B Power AC Adapter 19V 4.74A 90W DELTA19V4.74A90W-6.5x4.4mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the DELTA ADP-90WH B Power AC Adapter 19V 4.74A 90W DELTA19V4.74A90W-6.5x4.4mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.