DELTA ADP-50YH B Power AC Adapter 12V 4.16A 50W DELTA12V4.16A50W-5.5x2.1mm
Qty.
  • Item Name:NewDELTA12V4.16A50W-5.5x2.1mm
  • InPut:100-240V~1.5A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 4.16A
  • Adapter Power: 50W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.1mm
  • Weight( Adapter only ) :260g
  • Dimension( L x W x H ):120.40 x 52.80 x 32.60mm
  • Package:
    1 x DELTA12V4.16A50W-5.5x2.1mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    ADP-50YH B AC Adapter,
    • Model:
      [DELTA ADP-50YH B Power AC Adapte]
    • 9444 Units in Stock
    DELTA ADP-50YH B Power AC Adapter 12V 4.16A 50W DELTA12V4.16A50W-5.5x2.1mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the DELTA ADP-50YH B Power AC Adapter 12V 4.16A 50W DELTA12V4.16A50W-5.5x2.1mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the DELTA ADP-50YH B Power AC Adapter 12V 4.16A 50W DELTA12V4.16A50W-5.5x2.1mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.