DELTA 74-3454-03 Power AC Adapter 5.2V 4.4A 26W DELTA5.2V4.4A26W-molex-6Pin
Qty.
  • Item Name:NewDELTA5.2V4.4A26W-molex-6Pin
  • InPut:AC110-240V 1A 50/60Hz
  • Adapter Output Voltage: 5.2V
  • Adapter Output Current: 4.4A
  • Adapter Power: 26W
  • Adapter Tip Mote: Molex 6 Pin
  • Weight( Adapter only ) :390g
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Out Put: 5.2v/4400mA, 12v/560mA
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x DELTA5.2V4.4A26W-molex-6Pin Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    74-3454-01 AC Adapter, 74-3454-03 AC Adapter, ADP-29EB A AC Adapter,
    • Model:
      [DELTA 74-3454-03 Power AC Adapte]
    • 9444 Units in Stock
    DELTA 74-3454-03 Power AC Adapter 5.2V 4.4A 26W DELTA5.2V4.4A26W-molex-6Pin Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the DELTA 74-3454-03 Power AC Adapter 5.2V 4.4A 26W DELTA5.2V4.4A26W-molex-6Pin adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the DELTA 74-3454-03 Power AC Adapter 5.2V 4.4A 26W DELTA5.2V4.4A26W-molex-6Pin AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.