DELTA 48V 0.917A AC/DC Adapter DELTA48V0.917A44W-4PIN-SFXZ
Qty.
  • Item Name:NewDELTA48V0.917A44W-4PIN-SFXZ
  • Adapter Output Voltage: 48V
  • Adapter Output Current: 0.917A
  • Adapter Power: 44W
  • Adapter Tip Note: 4 Pin
  • Note:Top-,Bottom
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x DELTA48V0.917A44W-4PIN-SFXZ Laptop AC Adapter
    Compatible Part Numbers:
    ADP-48DR B AC Adapter, EADP-EB B AC Adapter,
    • Model:
      [DELTA 48V 0.917A AC/DC Adapter ]
    • 9444 Units in Stock
    DELTA 48V 0.917A AC/DC Adapter DELTA48V0.917A44W-4PIN-SFXZ Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the DELTA 48V 0.917A AC/DC Adapter DELTA48V0.917A44W-4PIN-SFXZ adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the DELTA 48V 0.917A AC/DC Adapter DELTA48V0.917A44W-4PIN-SFXZ AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.