DARFON B078 Power AC Adapter 20V 3.25A 65W DARFON20V3.25A65W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewDARFON20V3.25A65W-5.5x2.5mm
  • InPut:100-240V~50-60Hz,1.5A
  • Adapter Output Voltage: 20V
  • Adapter Output Current: 3.25A
  • Adapter Power: 65W
  • Adapter Plug Size: 5.5x2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :229g
  • Dimension( L x W x H ):105.10 x 47.00 x 28.80mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x DARFON20V3.25A65W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    0335C2065 AC Adapter, B078 AC Adapter, BO78 AC Adapter,
    • Model:
      [DARFON B078 Power AC Adapter 20V]
    • 9444 Units in Stock
    DARFON B078 Power AC Adapter 20V 3.25A 65W DARFON20V3.25A65W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the DARFON B078 Power AC Adapter 20V 3.25A 65W DARFON20V3.25A65W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the DARFON B078 Power AC Adapter 20V 3.25A 65W DARFON20V3.25A65W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.