DELTA 19.5V 6.92A AC/DC Adapter DELTA19.5V6.92A135W-5.5x1.7mm
Qty.
  • Item Name:NewDELTA19.5V6.92A135W-5.5x1.7mm
  • Adapter Output Voltage: 19.5V
  • Adapter Output Current: 6.92A
  • Adapter Power: 135W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 1.7mm
  • Weight( Adapter only ) :340g
  • Dimension( L x W x H ):137.8 x 68.7 x 24.7mm
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x DELTA19.5V6.92A135W-5.5x1.7mm Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [DELTA 19.5V 6.92A AC/DC Adapter]
    • 9444 Units in Stock
    DELTA 19.5V 6.92A AC/DC Adapter DELTA19.5V6.92A135W-5.5x1.7mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the DELTA 19.5V 6.92A AC/DC Adapter DELTA19.5V6.92A135W-5.5x1.7mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the DELTA 19.5V 6.92A AC/DC Adapter DELTA19.5V6.92A135W-5.5x1.7mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.