DELTA 19.5V 11.8A AC/DC Adapter DELTA19.5V11.8A230W-7.4x5.0mm-thin
Qty.
  • Item Name:NewDELTA19.5V11.8A230W-7.4x5.0mm-thin
  • Adapter Output Voltage: 19.5V
  • Adapter Output Current: 11.8A
  • Adapter Power: 230W
  • Adapter Plug Size: 7.4 x 5.0mm
  • Adapter Tip Note: 1 pin in center
  • Weight( Adapter only ) :600g
  • Dimension( L x W x H ):153.10 x 81.80 x 21.40mm
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x DELTA19.5V11.8A230W-7.4x5.0mm-thin Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    ADP-230JB D AC Adapter,
    • Model:
      [DELTA 19.5V 11.8A AC/DC Adapter]
    • 9444 Units in Stock
    DELTA 19.5V 11.8A AC/DC Adapter DELTA19.5V11.8A230W-7.4x5.0mm-thin Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the DELTA 19.5V 11.8A AC/DC Adapter DELTA19.5V11.8A230W-7.4x5.0mm-thin adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the DELTA 19.5V 11.8A AC/DC Adapter DELTA19.5V11.8A230W-7.4x5.0mm-thin AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.