DELTA 0910-90 Power AC Adapter 9V 10A 90W DELTA9V10A90W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewDELTA9V10A90W-5.5x2.5mm
  • InPut:100-240V~1.7A 50/60Hz
  • Adapter Output Voltage: 9V
  • Adapter Output Current: 10A
  • Adapter Power: 90W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :390g
  • Dimension( L x W x H ):155.22 x 69.90 x 37.55mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x DELTA9V10A90W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    0910-90 AC Adapter,
    • Model:
      [DELTA 0910-90 Power AC Adapter 9]
    • 9444 Units in Stock
    DELTA 0910-90 Power AC Adapter 9V 10A 90W DELTA9V10A90W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the DELTA 0910-90 Power AC Adapter 9V 10A 90W DELTA9V10A90W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the DELTA 0910-90 Power AC Adapter 9V 10A 90W DELTA9V10A90W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.