COMING DATA CP1205 Power AC Adapter 12V 2A 24W COMING12V2A24W-6PIN
Qty.
  • Item Name:NewCOMING12V2A24W-6PIN
  • InPut:100-240V-50-60Hz 1.8A
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 2A
  • Adapter Power: 24W
  • Adapter Tip Mote: Round with 6 Pin
  • Weight( Adapter only ) :250g
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:This adapter can fit for some mobile hard drive,external hard drive.
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x COMING12V2A24W-6PIN Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    CP1205 AC Adapter, SS34W1205 AC Adapter,
    • Model:
      [COMING DATA CP1205 Power AC Adap]
    • 9444 Units in Stock
    COMING DATA CP1205 Power AC Adapter 12V 2A 24W COMING12V2A24W-6PIN Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the COMING DATA CP1205 Power AC Adapter 12V 2A 24W COMING12V2A24W-6PIN adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the COMING DATA CP1205 Power AC Adapter 12V 2A 24W COMING12V2A24W-6PIN AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.