CYBERPOWER TRACER III-XTREME 17R Power AC Adapter 19.5V 11.8A 230W CHICONY19.5V11.8A230W
Qty.
CYBERPOWER TRACER III-XTREME 17R Power AC Adapter 19.5V 11.8A 230W CHICONY19.5V11.8A230W-5.5x2.5mm
  • Item Name:NewCHICONY19.5V11.8A230W-5.5x2.5mm
  • InPut:100-240V-3.5A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19.5V
  • Adapter Output Current: 11.8A
  • Adapter Power: 230W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Adapter Tip Mote: 5.5 x 2.5
  • Weight( Adapter only ) :925g
  • Dimension( L x W x H ):170.8 x 86.3 x 41.5mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x CHICONY19.5V11.8A230W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [CYBERPOWER TRACER III-XTREME 17R]
    • 9444 Units in Stock
    CYBERPOWER TRACER III-XTREME 17R Power AC Adapter 19.5V 11.8A 230W CHICONY19.5V11.8A230W Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the CYBERPOWER TRACER III-XTREME 17R Power AC Adapter 19.5V 11.8A 230W CHICONY19.5V11.8A230W adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the CYBERPOWER TRACER III-XTREME 17R Power AC Adapter 19.5V 11.8A 230W CHICONY19.5V11.8A230W AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.