CLEVO D700T Power AC Adapter 19.5V 11.8A 230W DELTA19.5V11.8A230W-4holes
Qty.
  • Item Name:NewDELTA19.5V11.8A230W-4holes
  • InPut:100-240V 3.2A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19.5V
  • Adapter Output Current: 11.8A
  • Adapter Power: 230W
  • Adapter Tip Mote: Round with 4 Holes
  • Weight( Adapter only ) :770g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x DELTA19.5V11.8A230W-4holes Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [CLEVO D700T Power AC Adapter 19.]
    • 9444 Units in Stock
    CLEVO D700T Power AC Adapter 19.5V 11.8A 230W DELTA19.5V11.8A230W-4holes Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the CLEVO D700T Power AC Adapter 19.5V 11.8A 230W DELTA19.5V11.8A230W-4holes adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the CLEVO D700T Power AC Adapter 19.5V 11.8A 230W DELTA19.5V11.8A230W-4holes AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.