CISCO PSM11R-050 Power AC Adapter 5V 2A 10W CISCO5V2A10W-5.5x2.5mm-US
Qty.
  • Item Name:NewCISCO5V2A10W-5.5x2.5mm-US
  • InPut:100-240V~0.3A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 5V
  • Adapter Output Current: 2A
  • Adapter Power: 10W
  • Adapter Plug Size: 5.5x2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :147g
  • Dimension( L x W x H ):70.60 x 44.90 x 27.20mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x CISCO5V2A10W-5.5x2.5mm-US Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    PSM11R-050 AC Adapter,
    • Model:
      [CISCO PSM11R-050 Power AC Adapte]
    • 9444 Units in Stock
    CISCO PSM11R-050 Power AC Adapter 5V 2A 10W CISCO5V2A10W-5.5x2.5mm-US Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the CISCO PSM11R-050 Power AC Adapter 5V 2A 10W CISCO5V2A10W-5.5x2.5mm-US adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the CISCO PSM11R-050 Power AC Adapter 5V 2A 10W CISCO5V2A10W-5.5x2.5mm-US AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.