CISCO MA-PWR-50WAC Power AC Adapter 54V 0.92A 50W CISCO54V0.92A50W-6.5x3.0mm
Qty.
  • Item Name:NewCISCO54V0.92A50W-6.5x3.0mm
  • InPut:100-240V~2A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 54V
  • Adapter Output Current: 0.92A
  • Adapter Power: 50W
  • Adapter Plug Size: 6.5 x 3.0mm
  • Weight( Adapter only ) :180g
  • Dimension( L x W x H ):104.8 x 42.70 x 28.60mm
  • Package:
    1 x CISCO54V0.92A50W-6.5x3.0mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    640-53010 AC Adapter, MA-PWR-50WAC AC Adapter,
    • Model:
      [CISCO MA-PWR-50WAC Power AC Adap]
    • 9444 Units in Stock
    CISCO MA-PWR-50WAC Power AC Adapter 54V 0.92A 50W CISCO54V0.92A50W-6.5x3.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the CISCO MA-PWR-50WAC Power AC Adapter 54V 0.92A 50W CISCO54V0.92A50W-6.5x3.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the CISCO MA-PWR-50WAC Power AC Adapter 54V 0.92A 50W CISCO54V0.92A50W-6.5x3.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.