CISCO 5V 3A AC/DC Adapter CISCO5V3A20W-Molex-8pins
Qty.
  • Item Name:NewCISCO5V3A20W-Molex-8pins
  • Adapter Output Voltage: 5V
  • Adapter Output Current: 3A
  • Adapter Power: 20W
  • Adapter Tip Note: Molex 8 pins
  • Weight( Adapter only ) :450g
  • Dimension( L x W x H ):150.10 x 65.60 x 36.10mm
  • Note:OutPut: 5V/3.0A -24V/0.06A -71V/0.06A
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x CISCO5V3A20W-Molex-8pins Laptop AC Adapter
    Compatible Part Numbers:
    34-0875-01 AC Adapter,
    • Model:
      [CISCO 5V 3A AC/DC Adapter CISCO]
    • 9444 Units in Stock
    CISCO 5V 3A AC/DC Adapter CISCO5V3A20W-Molex-8pins Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the CISCO 5V 3A AC/DC Adapter CISCO5V3A20W-Molex-8pins adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the CISCO 5V 3A AC/DC Adapter CISCO5V3A20W-Molex-8pins AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.