CHICONY A065R077L Power AC Adapter 19V 3.42A 65W CHICONY19V3.42A65W-4.5x2.8mm
Qty.
  • Item Name:NewCHICONY19V3.42A65W-4.5x2.8mm
  • InPut:100-240V 50-60Hz~1.7A
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 3.42A
  • Adapter Power: 65W
  • Adapter Plug Size: 4.5 x 2.8mm
  • Weight( Adapter only ) :230g
  • Dimension( L x W x H ):107.92 x 45.15 x 30mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x CHICONY19V3.42A65W-4.5x2.8mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [CHICONY A065R077L Power AC Adapt]
    • 9444 Units in Stock
    CHICONY A065R077L Power AC Adapter 19V 3.42A 65W CHICONY19V3.42A65W-4.5x2.8mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the CHICONY A065R077L Power AC Adapter 19V 3.42A 65W CHICONY19V3.42A65W-4.5x2.8mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the CHICONY A065R077L Power AC Adapter 19V 3.42A 65W CHICONY19V3.42A65W-4.5x2.8mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.