CANON PIXMA I70 Power AC Adapter 16V 1.8A 29W CANON16V1.8A29W-6.5x4.5mm
Qty.
  • Item Name:NewCANON16V1.8A29W-6.5x4.5mm
  • InPut:100-240V 50/60Hz 0.65-0.34a
  • Adapter Output Voltage: 16V
  • Adapter Output Current: 1.8A
  • Adapter Power: 29W
  • Adapter Plug Size: 6.5 x 4.4mm
  • Weight( Adapter only ) :226g
  • Dimension( L x W x H ):124.80 x 57.80 x 25.20mm
  • Package:
    1 x CANON16V1.8A29W-6.5x4.5mm Laptop AC Adapter
    Compatible Part Numbers:
    65VA-82VA AC Adapter, AD-380U AC Adapter, K30203 AC Adapter, K30227 AC Adapter,
    • Model:
      [CANON PIXMA I70 Power AC Adapter]
    • 9444 Units in Stock
    CANON PIXMA I70 Power AC Adapter 16V 1.8A 29W CANON16V1.8A29W-6.5x4.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the CANON PIXMA I70 Power AC Adapter 16V 1.8A 29W CANON16V1.8A29W-6.5x4.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the CANON PIXMA I70 Power AC Adapter 16V 1.8A 29W CANON16V1.8A29W-6.5x4.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.