CANON P1175 Power AC Adapter 24V 2.2A 53W CANON24V2.2A53W-5.5x2.5mm-W
Qty.
  • Item Name:NewCANON24V2.2A53W-5.5x2.5mm-W
  • InPut:100-240V AC 50/60Hz 1.5A-0.75A
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 2.2A
  • Adapter Power: 53W
  • Adapter Plug Size: 5.5x2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :307g
  • Dimension( L x W x H ):134.30 x 67.50 x 35.80mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:A Black Power Cable is included
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x CANON24V2.2A53W-5.5x2.5mm-W Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [CANON P1175 Power AC Adapter 24V]
    • 9444 Units in Stock
    CANON P1175 Power AC Adapter 24V 2.2A 53W CANON24V2.2A53W-5.5x2.5mm-W Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the CANON P1175 Power AC Adapter 24V 2.2A 53W CANON24V2.2A53W-5.5x2.5mm-W adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the CANON P1175 Power AC Adapter 24V 2.2A 53W CANON24V2.2A53W-5.5x2.5mm-W AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.