CANON MG1-4314 Power AC Adapter 24V 2.2A 52.8W CANON24V2.2A52.8W-4PIN-SZXF
Qty.
  • Item Name:NewCANON24V2.2A52.8W-4PIN-SZXF
  • InPut:100v-240V AC 50/60Hz 100VA-130VA 1.2A(100V)~0.7A(2
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 2.2A
  • Adapter Power: 52.8W
  • Adapter Tip Mote: Round with 4 Pins
  • Weight( Adapter only ) :330g
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Appearance New Grade > 96%. ( Brand New = 100% )
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x CANON24V2.2A52.8W-4PIN-SZXF Laptop AC Adapter
    Compatible Part Numbers:
    MG1-4314 AC Adapter,
    • Model:
      [CANON MG1-4314 Power AC Adapter ]
    • 9444 Units in Stock
    CANON MG1-4314 Power AC Adapter 24V 2.2A 52.8W CANON24V2.2A52.8W-4PIN-SZXF Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the CANON MG1-4314 Power AC Adapter 24V 2.2A 52.8W CANON24V2.2A52.8W-4PIN-SZXF adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the CANON MG1-4314 Power AC Adapter 24V 2.2A 52.8W CANON24V2.2A52.8W-4PIN-SZXF AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.