CANON CA-570 Power AC Adapter 8.4V 1.5A 12.6W CANON8.4V1.5A13W-4.0x1.7mm
Qty.
  • Item Name:NewCANON8.4V1.5A13W-4.0x1.7mm
  • InPut:100-240~50-60Hz 29VA(100V)~39VA(240V)
  • Adapter Output Voltage: 8.4V
  • Adapter Output Current: 1.5A
  • Adapter Power: 12.6W
  • Adapter Plug Size: 4.0 x 1.7mm
  • Weight( Adapter only ) :135g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x CANON8.4V1.5A13W-4.0x1.7mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    CA-570 AC Adapter, CA-570S AC Adapter,
    • Model:
      [CANON CA-570 Power AC Adapter 8.]
    • 9444 Units in Stock
    CANON CA-570 Power AC Adapter 8.4V 1.5A 12.6W CANON8.4V1.5A13W-4.0x1.7mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the CANON CA-570 Power AC Adapter 8.4V 1.5A 12.6W CANON8.4V1.5A13W-4.0x1.7mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the CANON CA-570 Power AC Adapter 8.4V 1.5A 12.6W CANON8.4V1.5A13W-4.0x1.7mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.