BROTHER NU60-F150400-I3 Power AC Adapter 15V 4A 60W BROTHER15V4A60W-5.5x2.1mm
Qty.
  • Item Name:NewBROTHER15V4A60W-5.5x2.1mm
  • InPut:100-240V 50-60Hz 1.4A
  • Adapter Output Voltage: 15V
  • Adapter Output Current: 4A
  • Adapter Power: 60W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.1mm
  • Weight( Adapter only ) :310g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x BROTHER15V4A60W-5.5x2.1mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [BROTHER NU60-F150400-I3 Power AC]
    • 9444 Units in Stock
    BROTHER NU60-F150400-I3 Power AC Adapter 15V 4A 60W BROTHER15V4A60W-5.5x2.1mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the BROTHER NU60-F150400-I3 Power AC Adapter 15V 4A 60W BROTHER15V4A60W-5.5x2.1mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the BROTHER NU60-F150400-I3 Power AC Adapter 15V 4A 60W BROTHER15V4A60W-5.5x2.1mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.