*Brand NEW*Original GOALZERO P160D07500 16V 7.5A 120W AC ADAPTER Power Supply
Qty.
Item Name:
Brand:GOALZERO
Model:P160D07500
Input: 100-240V 50/60Hz
Output:16V 7.5A
Connecter Size:
1 x AC DC Adapter Power Adapter
1 x US UK EU AU ....Power Cable (Free,fit your country)
Condition: NEW New, 1 Year Warranty!30-Days Money Back!
Fast Shipping! Free Power Cord Fit your cAountry!
  • Model:
    [*Brand NEW*Original GOALZERO P16]
  • 2322 Units in Stock
*Brand NEW*Original GOALZERO P160D07500 16V 7.5A 120W AC ADAPTER Power Supply Tips
  1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
  2. 2. When using the *Brand NEW*Original GOALZERO P160D07500 16V 7.5A 120W AC ADAPTER Power Supply adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
  4. 4. Do not leave the *Brand NEW*Original GOALZERO P160D07500 16V 7.5A 120W AC ADAPTER Power Supply AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.