*Brand NEW*High Quality QL-090500-A Power Adapter AC220-240V 50/60Hz to 9V 500mA Power Supply Charger
This power adapter is specially designed for QL-090500-A. It provides stable 9V 500mA output with AC220-240V input, built-in safety protection, long service life, and is widely used in corresponding small electronic equipment.
Specifications:
Model: QL-090500-A
Input: AC220-240V 50/60Hz
Output: 9V 500mA
Condition: Brand New
Packing list:
1 x AC DC Adapter Power Adapter
Condition NEW New 1 Year Warranty 30-Days Money Back!
Fast Shipping Free Power Cord Fit your country!
Specifications:
Model: QL-090500-A
Input: AC220-240V 50/60Hz
Output: 9V 500mA
Condition: Brand New
Packing list:
- Model:
[*Brand NEW*High Quality QL-09050] - 2322 Units in Stock
*Brand NEW*High Quality QL-090500-A Power Adapter AC220-240V 50/60Hz to 9V 500mA Power S Tips
- 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
- 2. When using the *Brand NEW*High Quality QL-090500-A Power Adapter AC220-240V 50/60Hz to 9V 500mA Power S adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
- 4. Do not leave the *Brand NEW*High Quality QL-090500-A Power Adapter AC220-240V 50/60Hz to 9V 500mA Power S AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.
Guest Who Viewed This Item Ultimately Bought:
Rating & Reviews:
You can browse related comments.(Update Regularly)
Frequently Asked Questions(FAQ)
Ordering Questions
1. How do I place an order from mypoweradapter.com?
2. Is there a minimum order quantity?
3. Is my order secure on this site?
4. When is my credit card charged?
5. Can I cancel my order?
Payment Questions
2. What payment currency does mypoweradapter.com accept?
Only United Kingdom Pound currency is used in all price listings and transactions.
3. Is it safe to shop at mypoweradapter.com with a credit card?
Shipping Questions
2. Can I come to your warehouse to pick up a battery?
Unfortunately,no local pickups are available at present.
3. How much does it cost to ship the products that I order?
4. How long does it take for me to receive my products?
5. How do I track my shipment?
You may also like:
*Brand NEW*Original 12V-14V 6.5A 12.5V-19.5V 2.1A AC ADAPTER BELKIN F5L068 Power Supply