*Brand NEW*GVE 48V 0.4A power adapter GM480040 charging cable 48V 400mA round plug trans
Qty.
*Brand NEW*GVE 48V 0.4A power adapter GM480040 charging cable 48V 400mA round plug transformer
Item Name:
Brand:GVE
Power Adapter Model:GM480040
Input Voltage: 100-240V 50/60HZ
Output Voltage:48V 0.4A 19W
Interface: 5.5*2.5
Attributes: Original
Packing list:
1 x AC DC Adapter Power Adapter
1 x US UK EU AU Power Cable Free fit your country
  • Model:
    [*Brand NEW*GVE 48V 0.4A power ad]
  • 1231 Units in Stock
*Brand NEW*GVE 48V 0.4A power adapter GM480040 charging cable 48V 400mA round plug trans Tips
  1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
  2. 2. When using the *Brand NEW*GVE 48V 0.4A power adapter GM480040 charging cable 48V 400mA round plug trans adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
  4. 4. Do not leave the *Brand NEW*GVE 48V 0.4A power adapter GM480040 charging cable 48V 400mA round plug trans AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.