*Brand NEW*GM95240400F Genuine GVE 24v 4.0A AC/DC/Adapter GM95-240400-F Round with 4 Pin
Qty.
*Brand NEW*GM95240400F Genuine GVE 24v 4.0A AC/DC/Adapter GM95-240400-F Round with 4 Pins POWER Supply
Item Code: GVE24V4A96W-4PIN-SZXF
Input: 110-240V~ 50/60HZ 2.5A
Adapter Output Voltage: 24V
Adapter Output Current: 4A
Adapter Power: 96W
Adapter tip note: Round with 4 Pins
Compatible AC Adapter Numbers:
GM95-240400-F AC AdapterGM95240400F AC Adapter
Packing list:
  • Model:
    [*Brand NEW*GM95240400F Genuine G]
  • 644 Units in Stock
*Brand NEW*GM95240400F Genuine GVE 24v 4.0A AC/DC/Adapter GM95-240400-F Round with 4 Pin Tips
  1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
  2. 2. When using the *Brand NEW*GM95240400F Genuine GVE 24v 4.0A AC/DC/Adapter GM95-240400-F Round with 4 Pin adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
  4. 4. Do not leave the *Brand NEW*GM95240400F Genuine GVE 24v 4.0A AC/DC/Adapter GM95-240400-F Round with 4 Pin AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.