*Brand NEW*Genuine Juniper 12v 2.5A AC Adapter P/N 740-029979 EADP-30FB A Power Supply
Qty.
Item Code: JUNIPER12V2.5A30W-5.5x2.5mm
Input: 100-240V~1A 50-60Hz
Adapter Output Voltage: 12V
Adapter Output Current: 2.5A
Adapter Power: 30W
Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
Compatible AC Adapter Numbers:
740-029979 AC Adapter EADP-30FB A AC Adapter
Packing list:
1 x AC DC Adapter Power Adapter
1 x US UK EU AU ....Power Cable (Free,fit your country)
Condition: NEW New, 1 Year Warranty!30-Days Money Back!
Fast Shipping! Free Power Cord Fit your country!
  • Model:
    [*Brand NEW*Genuine Juniper 12v 2]
  • 2322 Units in Stock
*Brand NEW*Genuine Juniper 12v 2.5A AC Adapter P/N 740-029979 EADP-30FB A Power Supply Tips
  1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
  2. 2. When using the *Brand NEW*Genuine Juniper 12v 2.5A AC Adapter P/N 740-029979 EADP-30FB A Power Supply adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
  4. 4. Do not leave the *Brand NEW*Genuine Juniper 12v 2.5A AC Adapter P/N 740-029979 EADP-30FB A Power Supply AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.