*Brand NEW*Genuine Delta 54v 2.78A 150W AC/DC Adapter DPS-150AB-13 VI Efficency Level Po
Qty.
*Brand NEW*Genuine Delta 54v 2.78A 150W AC/DC Adapter DPS-150AB-13 VI Efficency Level Power Supply
Item Code: DELTA54V2.78A150W-6.4x3.0mm
Input: 100V-240V~ 3A-1.5A 50-60Hz
Adapter Output Voltage: 54V
Adapter Output Current: 2.78A
Adapter Power: 150W
Adapter Plug Size: 6.4 x 3.0mm
Compatible AC Adapter Numbers:
DPS-150AB-13 AC Adapter
  • Model:
    [*Brand NEW*Genuine Delta 54v 2.7]
  • 3533 Units in Stock
*Brand NEW*Genuine Delta 54v 2.78A 150W AC/DC Adapter DPS-150AB-13 VI Efficency Level Po Tips
  1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
  2. 2. When using the *Brand NEW*Genuine Delta 54v 2.78A 150W AC/DC Adapter DPS-150AB-13 VI Efficency Level Po adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
  4. 4. Do not leave the *Brand NEW*Genuine Delta 54v 2.78A 150W AC/DC Adapter DPS-150AB-13 VI Efficency Level Po AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.