*Brand NEW*AKM90PS48 Genuine XP 48.0v 1.88A 90.2W AC Adapter Switching Power Adaptor Po
Qty.
*Brand NEW*AKM90PS48 Genuine XP 48.0v 1.88A 90.2W AC Adapter Switching Power Adaptor Power Supply
Item Code: XP48V1.88A90W-5.5x2.5mm
Input: 100-240V~1.5A 50-60Hz
Adapter Output Voltage: 48V
Adapter Output Current: 1.99A
Adapter Power: 90W
Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
Compatible AC Adapter Numbers:
AKM90PS48 AC Adapter
Packing list:
1 x AC DC Adapter Power Adapter
1 x US UK EU AU ....Power Cable (Free,fit your country)
Condition: NEW New, 1 Year Warranty!30-Days Money Back!
Fast Shipping! Free Power Cord Fit your country!
  • Model:
    [*Brand NEW*AKM90PS48 Genuine XP]
  • 6435 Units in Stock
*Brand NEW*AKM90PS48 Genuine XP 48.0v 1.88A 90.2W AC Adapter Switching Power Adaptor Po Tips
  1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
  2. 2. When using the *Brand NEW*AKM90PS48 Genuine XP 48.0v 1.88A 90.2W AC Adapter Switching Power Adaptor Po adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
  4. 4. Do not leave the *Brand NEW*AKM90PS48 Genuine XP 48.0v 1.88A 90.2W AC Adapter Switching Power Adaptor Po AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.