*Brand NEW*ADS-48FSK-19 MS-V2530R190 - US Plug Power Adapter 19V 2.53A Round 6.4mm Port
Qty.
*Brand NEW*ADS-48FSK-19 MS-V2530R190 - US Plug Power Adapter 19V 2.53A Round 6.4mm Port with Pins (MS-V23035190-004-001) LG Genuine 19V 2.53A Monitor Power Adapter
Item Name:
Power Adapter Model:MS-V2530R190-048L0-US MS-V23035190-004-001
Input Voltage: 100-240V 50/60Hz (Universal Voltage Input)
Output Voltage: 19V2.53A
Color: Black
Authenticity: Genuine
Packing list:
1 x AC DC Adapter Power Adapter
Condition NEW New 1 Year Warranty 30-Days Money Back!
Fast Shipping Free Power Cord Fit your country!
  • Model:
    [*Brand NEW*ADS-48FSK-19 MS-V2530]
  • 2322 Units in Stock
*Brand NEW*ADS-48FSK-19 MS-V2530R190 - US Plug Power Adapter 19V 2.53A Round 6.4mm Port Tips
  1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
  2. 2. When using the *Brand NEW*ADS-48FSK-19 MS-V2530R190 - US Plug Power Adapter 19V 2.53A Round 6.4mm Port adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
  4. 4. Do not leave the *Brand NEW*ADS-48FSK-19 MS-V2530R190 - US Plug Power Adapter 19V 2.53A Round 6.4mm Port AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.