*Brand NEW*25V 1.52A AC/DC ADAPTER LG DA-38A25 MS-Z1520-038A0-P Power Supply
Qty.
Item Name:
Brand:LG
Model:DA-38A25 MS-Z1520-038A0-P
Input: 100-240V 50/60Hz
Output:25V 1.52A
Connecter Size:6.4*1.2mm
1 x AC DC Adapter Power Adapter
1 x US UK EU AU ....Power Cable (Free,fit your country)
Condition: NEW New, 1 Year Warranty!30-Days Money Back!
Fast Shipping! Free Power Cord Fit your country!
  • Model:
    [*Brand NEW*25V 1.52A AC/DC ADAPT]
  • 2322 Units in Stock
*Brand NEW*25V 1.52A AC/DC ADAPTER LG DA-38A25 MS-Z1520-038A0-P Power Supply Tips
  1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
  2. 2. When using the *Brand NEW*25V 1.52A AC/DC ADAPTER LG DA-38A25 MS-Z1520-038A0-P Power Supply adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
  4. 4. Do not leave the *Brand NEW*25V 1.52A AC/DC ADAPTER LG DA-38A25 MS-Z1520-038A0-P Power Supply AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.