*Brand NEW* POWER Supply DVE DSA-24CB-05 050400 DC5V 4A AC ADAPTER
Item Name:
Brand:DVE
Model:DSA-24CB-05 050400
Input:100-240V 50-60Hz
Adapter Output Voltage:DC5V 4A
Adapter Plug Size:5.5*2.5/2.1MM
Fast Shipping to Follow Countries In Stock
Packing list:
1 x AC DC Adapter Power Adapter
1 x US UK EU AU ....Power Cable (Free,fit your country)
Condition: NEW New, 1 Year Warranty!30-Days Money Back!
Fast Shipping! Free Power Cord Fit your country!
Item Name:
Brand:DVE
Model:DSA-24CB-05 050400
Input:100-240V 50-60Hz
Adapter Output Voltage:DC5V 4A
Packing list:
- Model:
[*Brand NEW* POWER Supply DVE DSA] - 2422 Units in Stock
*Brand NEW* POWER Supply DVE DSA-24CB-05 050400 DC5V 4A AC ADAPTER Tips
- 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
- 2. When using the *Brand NEW* POWER Supply DVE DSA-24CB-05 050400 DC5V 4A AC ADAPTER adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
- 4. Do not leave the *Brand NEW* POWER Supply DVE DSA-24CB-05 050400 DC5V 4A AC ADAPTER AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.
Guest Who Viewed This Item Ultimately Bought:
Rating & Reviews:
You can browse related comments.(Update Regularly)
Frequently Asked Questions(FAQ)
Ordering Questions
1. How do I place an order from mypoweradapter.com?
2. Is there a minimum order quantity?
3. Is my order secure on this site?
4. When is my credit card charged?
5. Can I cancel my order?
Payment Questions
2. What payment currency does mypoweradapter.com accept?
Only United Kingdom Pound currency is used in all price listings and transactions.
3. Is it safe to shop at mypoweradapter.com with a credit card?
Shipping Questions
2. Can I come to your warehouse to pick up a battery?
Unfortunately,no local pickups are available at present.
3. How much does it cost to ship the products that I order?
4. How long does it take for me to receive my products?
5. How do I track my shipment?
You may also like:
*Brand NEW*24V 3.75A 90W AC/DC Adapter ResMed 370001/6 Power Supply