BLACKBERRY HDW-14396-014 Power AC Adapter 5V 1.6A 8W BLACKBERRY5V1.6A8W
Qty.
  • Item Name:NewBLACKBERRY5V1.6A8W
  • InPut:100-240V 50/60Hz
  • Adapter Output Voltage: 5V
  • Adapter Output Current: 1.6A
  • Adapter Power: 8W
  • Weight( Adapter only ) :25g
  • Dimension( L x W x H ):71.60 x 38.99 x 22.32mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x BLACKBERRY5V1.6A8W Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [BLACKBERRY HDW-14396-014 Power A]
    • 9444 Units in Stock
    BLACKBERRY HDW-14396-014 Power AC Adapter 5V 1.6A 8W BLACKBERRY5V1.6A8W Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the BLACKBERRY HDW-14396-014 Power AC Adapter 5V 1.6A 8W BLACKBERRY5V1.6A8W adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the BLACKBERRY HDW-14396-014 Power AC Adapter 5V 1.6A 8W BLACKBERRY5V1.6A8W AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.