BESTEC BPA-3601WW-12V NA9002WBB 12V 3A 36W AC Adapter
Qty.
  • Item Number:NewBESTEC12V3A36W-4.0x1.7mm
  • InPut):100-240V~1.5A(1.5A)
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 3A
  • Adapter Power: 36W
  • Adapter Plug Size: 4.0x1.7mm
  • Weight( Adapter only ) :377g
  • Dimension( L x W x H ):132.20 x 55.20 x 30.50mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    BPA-3601WW-12V AC Adapter, NA9002WBB AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [BESTEC BPA-3601WW-12V NA9002WBB ]
    • 8921 Units in Stock
    BESTEC BPA-3601WW-12V NA9002WBB 12V 3A 36W AC Adapter Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the BESTEC BPA-3601WW-12V NA9002WBB 12V 3A 36W AC Adapter adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the BESTEC BPA-3601WW-12V NA9002WBB 12V 3A 36W AC Adapter AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.