AULT KA2423F51 Power AC Adapter 24V 6.25A 150W AULT24V6.25A150W-8pin
Qty.
  • Item Name:NewAULT24V6.25A150W-8pin
  • InPut:100-240V~, 50-60Hz, 3.0A
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 6.25A
  • Adapter Power: 150W
  • Adapter Tip Mote: 8 pin
  • Weight( Adapter only ) :1480g
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Not new, but function is ok!
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x AULT24V6.25A150W-8pin Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [AULT KA2423F51 Power AC Adapter ]
    • 9444 Units in Stock
    AULT KA2423F51 Power AC Adapter 24V 6.25A 150W AULT24V6.25A150W-8pin Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the AULT KA2423F51 Power AC Adapter 24V 6.25A 150W AULT24V6.25A150W-8pin adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the AULT KA2423F51 Power AC Adapter 24V 6.25A 150W AULT24V6.25A150W-8pin AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.