AULT 12V 15A AC/DC Adapter AULT12V15A180W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewAULT12V15A180W-5.5x2.5mm
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 15A
  • Adapter Power: 180W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :835g
  • Dimension( L x W x H ):225 x 73 x 50mm
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x AULT12V15A180W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    MW122KA1223F15 AC Adapter,
    • Model:
      [AULT 12V 15A AC/DC Adapter AULT]
    • 9444 Units in Stock
    AULT 12V 15A AC/DC Adapter AULT12V15A180W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the AULT 12V 15A AC/DC Adapter AULT12V15A180W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the AULT 12V 15A AC/DC Adapter AULT12V15A180W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.