APD WESTERN DIGITAL CLOUD EX4100 Power AC Adapter 19V 4.74A 90W APD19V4.74A90W-5.5x1.7mm
Qty.
  • Item Name:NewAPD19V4.74A90W-5.5x1.7mm
  • InPut:100-240V 50/60Hz~1.5A
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 4.74A
  • Adapter Power: 90W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 1.7mm
  • Weight( Adapter only ) :385g
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Tip size 5.5x1.7mm, not fit WD PR4100 NAS Series
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x APD19V4.74A90W-5.5x1.7mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    NB-90B19 AC Adapter,
    • Model:
      [APD WESTERN DIGITAL CLOUD EX4100]
    • 9444 Units in Stock
    APD WESTERN DIGITAL CLOUD EX4100 Power AC Adapter 19V 4.74A 90W APD19V4.74A90W-5.5x1.7mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the APD WESTERN DIGITAL CLOUD EX4100 Power AC Adapter 19V 4.74A 90W APD19V4.74A90W-5.5x1.7mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the APD WESTERN DIGITAL CLOUD EX4100 Power AC Adapter 19V 4.74A 90W APD19V4.74A90W-5.5x1.7mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.