APD DA-50F19 Power AC Adapter 19V 2.63A 50W APD19V2.63A50W-5.5x1.7mm
Qty.
  • Item Name:NewAPD19V2.63A50W-5.5x1.7mm
  • InPut:100-240V~1.2A Max.50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 2.63A
  • Adapter Power: 50W
  • Adapter Plug Size: 5.5x1.7mm
  • Weight( Adapter only ) :222g
  • Dimension( L x W x H ):110.10 x 61.80 x 31.40mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x APD19V2.63A50W-5.5x1.7mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    DA-50F19 AC Adapter,
    • Model:
      [APD DA-50F19 Power AC Adapter 19]
    • 9444 Units in Stock
    APD DA-50F19 Power AC Adapter 19V 2.63A 50W APD19V2.63A50W-5.5x1.7mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the APD DA-50F19 Power AC Adapter 19V 2.63A 50W APD19V2.63A50W-5.5x1.7mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the APD DA-50F19 Power AC Adapter 19V 2.63A 50W APD19V2.63A50W-5.5x1.7mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.