APD WA-24Q12R Power AC Adapter 12V 2A 24W APD12V2A24W-5.5x2.5mm-US-B
Qty.
  • Item Name:NewAPD12V2A24W-5.5x2.5mm-US-B
  • InPut:100-240V~50/60Hz 0.7A Max
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 2A
  • Adapter Power: 24W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :130g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x APD12V2A24W-5.5x2.5mm-US-B Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [APD WA-24Q12R Power AC Adapter 1]
    • 9444 Units in Stock
    APD WA-24Q12R Power AC Adapter 12V 2A 24W APD12V2A24W-5.5x2.5mm-US-B Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the APD WA-24Q12R Power AC Adapter 12V 2A 24W APD12V2A24W-5.5x2.5mm-US-B adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the APD WA-24Q12R Power AC Adapter 12V 2A 24W APD12V2A24W-5.5x2.5mm-US-B AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.