APD DA-30C01 Power AC Adapter 12V 1.5A 18W APD12V1.5A18W-4PIN
Qty.
  • Item Name:NewAPD12V1.5A18W-4PIN
  • InPut:100-240Vac 50-60Hz 0.85A Max 50VA-80VA
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 1.5A
  • Adapter Power: 18W
  • Adapter Tip Mote: Round with 4 Pins
  • Weight( Adapter only ) :240g
  • Dimension( L x W x H ):103.80 x 58.10 x 32.80mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Output 5v/1.5a, 12v/1.5A,Round with 4 pins
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x APD12V1.5A18W-4PIN Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [APD DA-30C01 Power AC Adapter 12]
    • 9444 Units in Stock
    APD DA-30C01 Power AC Adapter 12V 1.5A 18W APD12V1.5A18W-4PIN Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the APD DA-30C01 Power AC Adapter 12V 1.5A 18W APD12V1.5A18W-4PIN adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the APD DA-30C01 Power AC Adapter 12V 1.5A 18W APD12V1.5A18W-4PIN AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.