APD 12V 2A AC/DC Adapter APD12V2A24W-5.5x3.0mm-US
Qty.
  • Item Name:NewAPD12V2A24W-5.5x3.0mm-US
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 2A
  • Adapter Power: 24W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 3.0mm
  • Adapter Tip Note: 1 pin in center
  • Weight( Adapter only ) :150g
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x APD12V2A24W-5.5x3.0mm-US Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    WA-24E12 AC Adapter,
    • Model:
      [APD 12V 2A AC/DC Adapter APD12V]
    • 9444 Units in Stock
    APD 12V 2A AC/DC Adapter APD12V2A24W-5.5x3.0mm-US Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the APD 12V 2A AC/DC Adapter APD12V2A24W-5.5x3.0mm-US adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the APD 12V 2A AC/DC Adapter APD12V2A24W-5.5x3.0mm-US AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.