AOC AG271QX Power AC Adapter 20V 6A 120W PHILIPS20V6A120W-7.4x5.0mm-W
Qty.
  • Item Name:NewPHILIPS20V6A120W-7.4x5.0mm-W
  • InPut:100-240V~1.5A 50-60HZ
  • Adapter Output Voltage: 20V
  • Adapter Output Current: 6A
  • Adapter Power: 120W
  • Adapter Plug Size: 7.4 x 5.0mm
  • Adapter Tip Mote: 1 pin in center
  • Weight( Adapter only ) :550g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x PHILIPS20V6A120W-7.4x5.0mm-W Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [AOC AG271QX Power AC Adapter 20V]
    • 9444 Units in Stock
    AOC AG271QX Power AC Adapter 20V 6A 120W PHILIPS20V6A120W-7.4x5.0mm-W Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the AOC AG271QX Power AC Adapter 20V 6A 120W PHILIPS20V6A120W-7.4x5.0mm-W adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the AOC AG271QX Power AC Adapter 20V 6A 120W PHILIPS20V6A120W-7.4x5.0mm-W AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.