AOC ADPC1936 Power AC Adapter 19V 2A 38W AOC19V2A38W-7.4x5.0mm
Qty.
  • Item Name:NewAOC19V2A38W-7.4x5.0mm
  • InPut:100-240V~1.3A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 2A
  • Adapter Power: 38W
  • Adapter Plug Size: 7.4 x 5.0mm
  • Adapter Tip Mote: 1 pin in center
  • Weight( Adapter only ) :200g
  • Dimension( L x W x H ):107.10 x 47.80 x 29.60mm
  • Package:
    1 x AOC19V2A38W-7.4x5.0mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
    Compatible Part Numbers:
    ADPC1936 AC Adapter,
    • Model:
      [AOC ADPC1936 Power AC Adapter 19]
    • 9444 Units in Stock
    AOC ADPC1936 Power AC Adapter 19V 2A 38W AOC19V2A38W-7.4x5.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the AOC ADPC1936 Power AC Adapter 19V 2A 38W AOC19V2A38W-7.4x5.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the AOC ADPC1936 Power AC Adapter 19V 2A 38W AOC19V2A38W-7.4x5.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.