ACBEL AD9024 Power AC Adapter 36V 0.88A 32W ACBEL36V0.88A32W-6.5x4.0mm
Qty.
  • Item Name:NewACBEL36V0.88A32W-6.5x4.0mm
  • InPut:100-240V 50/60Hz~0.83A
  • Adapter Output Voltage: 36V
  • Adapter Output Current: 0.88A
  • Adapter Power: 32W
  • Adapter Plug Size: 6.5 x 4.0mm
  • Weight( Adapter only ) :190g
  • Dimension( L x W x H ):102.22 x 58.07 x 33.47mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x ACBEL36V0.88A32W-6.5x4.0mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
    Compatible Part Numbers:
    AD9024 AC Adapter, ID 740G AC Adapter,
    • Model:
      [ACBEL AD9024 Power AC Adapter 36]
    • 9444 Units in Stock
    ACBEL AD9024 Power AC Adapter 36V 0.88A 32W ACBEL36V0.88A32W-6.5x4.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the ACBEL AD9024 Power AC Adapter 36V 0.88A 32W ACBEL36V0.88A32W-6.5x4.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the ACBEL AD9024 Power AC Adapter 36V 0.88A 32W ACBEL36V0.88A32W-6.5x4.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.